Повернутися до звичайного режиму
Підписатися на RSS

Вплив сім'ї в розвитку музичної культури дитини

/Files/images/загружено (2).jpg

Сім'я – перше «середовище», навколо дитини і щомиті впливає на неї. Вона впливає всім: укладом побуту, кожним вимовленим словом, висловленої думкою, інтонацією. Ще більше – прикладом, вчинками, діями, захопленнями – ставленням до оточення. Впливає незалежно від цього, приваблюють чи батьки свідомо увагу дітей до того ж чи пускають їх «на самоплив».

Перші пісні, із якими зустрічається дитина у житті – колискові. Колискова пісня народилася з необхідності допомогти маленькій дитині при засинанні. Адже дитячий організм переймається власним вибудовуванням і творенням, й у перший рік тривають життя цей процес іде особливо все швидше. Усі її засоби промовистості: темп, мелодика, ритмічна структура – спрямовані те що, щоб вирівняти пульс, подих дитини, зняти емоційне порушення, заспокоїти її й приспати. Проте колискова пісня – це не лише заколисування дитини, але, передусім, спілкування з нею близької, люблячої людини через ласкаві, заспокійливі інтонації, створення йому комфортного стану захищеності поблизу з люблячими дорослими. Можна сміливо сказати, що в колисковій звучать образи любові й пестощів, звернені до маляти.З цим мистецтвом діти знайомляться з перших днів життя, слухаючи колискові пісні, а пізніше намагаючись видавати голосом протяжні звуки, ритмічно рухаючись в «такт» музики.

Величину впливу сім'ї в розвитку інтересу до музики і творчі здібності дитини підтверджують біографії багатьох музикантів. Свої перші враження пов'язують із сім'єю М.И. Глінки, О.С. Даргомижський, П.І. Чайковський, Д.Д. Шостакович. Вони відзначають, що домашні музичні вечора, в яких панувала атмосфера кохання, і шанування мистецтву викликали до них зацікавленість музикою, виховали відданість їй.

Широке поширення телевізорів, магнітофонів, комп'ютерів змістило акцент в споживанні музики на індивідуальні форми. Це певною мірою дуже впливає в розвитку особистості, підвищуючи систематичність сприйняття музики і кількість вибірковість творів мистецтва. Але, проте, треба говорити про негативних сторони цього процесу. Зміст домашнього слухання музики, його інтенсивність і якість, на відміну від громадського, значно меншою мірою піддається контролю і регулювання. З іншого боку, враховуючи дані соціологів про привілеї у тій музичній продукції творів розважального жанру, не годилося залишати осторонь і те, що домашнє споживання музики деяких випадках може і призвести до дійсному розвитку особистості.

Реалізуючи принципи розвтку музичного виховання за умов сім'ї, батьки мають передусім містити тому, що таке навчання повноцінно реалізовуватися через спілкування дитини як з дорослими, але з однолітками, через взаємодію дитини поруч із музикою, через занурення дитини на музичну кар'єру.

Музичне виховання і навчання духовно впливає на дітей, а й зміцнює їх фізичні сили. Музика створює життєрадісний настрій, підвищує тонус м'язів, активізує діяльність всього організму. Змінюється постава дитини, що він крокує під звуки бадьорого маршу, польотним стає його біг під легкі акцентовану музику. У процесі співу розвивається подих, зміцнюються голосові зв'язки.

З допомогою музики здійснюється моральне, естетичне виховання, розуміння дитиною прекрасного і становлення його духовності. Емоційна чуйність із музикою – одну з найважливіших музичних здібностей.

Активне спів чи слухання музики розвивають емоційність і сприйнятливість дитини. Сприйняття – це вихідна точка виникнення переживань, зокрема і музичних. Якщо музичне сприйняття супроводжується зоровими, дотикальними та інші компонентами, то музичне переживання дитини стає глибше.

Слухання музики в сім'ї має велику силу на дітей. Саме ставлення батьків музиці передається дитині. Коли зацікавлено слухають твір разом із дітьми і висловлюють своє ставлення, пояснюють свої відчуття, це не залишає слід для малюка: він духовно збагачується, формуються естетичні смаки. І навпаки, байдужість батьків музиці чи захоплення лише «легкої» музикою перешкоджає різнобічному розвитку дитини, збіднює його кругозір. Батьки, добре знаючи своїх дітей, його вдачу, захоплення, схильності і знайшовши потрібний підхід, можуть зацікавити його музикою, постійно збагачувати музичні враження.

/Files/images/999_996_33.jpg

Музика, яка лікує.

Щодня ми чуємо музику і навіть не підозрюємо, що звуки можуть допомагати людям при лікуванні різних захворювань. Одним з перших, хто пояснив лікувальний ефект музики був Піфагор. Він стверджував, що музика підкоряється вищому закону (математиці) і відновлює в організмі людини гармонію. А давньогрецький лікар Гіппократ лікував музикою безсоння та епілепсію. Пізніше вчені зробили висновки, що музика може знімати втому й заряджати людину енергією, позитивно впливати на систему кровообігу та дихання.

Слухайте!

Музикотерапевти відзначають, що для кожного конкретного пацієнта треба підбирати індивідуальні мелодії, але існують універсальні «мелодії -цілителі» для певного психічного стану чи захворювання. Для поліпшення настрою слід слухати: «Рондо в турецькому стилі» В.А.Моцарта «Хабанеру» з опери «Кармен» Жоржа Бізе »Тріумфальний марш» з »Аіди» Джузеппе Верді

Забути про неприємності та проблеми вам допоможе:

«Аве Марія» Франца Шуберта

«Колискова» Йоганесса Брамс

Сонливість проженуть : концерти та сонати Антоніо Вівальді , серенади Франца Шуберта

Відчуттям ранкової свіжості наповнять душу:

«Ранковий настрій» Едварда Гріга

«Ранок» Ріхарда Штрауса

симфонічний ескіз «Море» Клода Дебюссі

» Пробудження птахів» Олів’є Мессіна

Під час депресії рекомендовані елегії, ноктюрни, колискові.

При перевтомі слід послухати записи:

Елвіса Преслі

Луї Армстронга

Дюка Веллінгтона

При порушенні сну зможуть допомогти: п’єси П.І. Чайковського , мелодії К. Глюка , твори Р. Шумана

Релігійна музика полегшує біль, дарує відчуття спокою.

Головний біль, пов‘язаний з емоційним перевантаженням, зменшиться , коли у вас буде звучати: »Венгерська рапсодія» Ференца Ліста, сюїта «Маскарад» Арама Хачатуряна, » Дон Жуан» В.А.Моцарта.

Краще слухати музику у зручному положенні із заплющеними очима 10-15 хвилин. Музика допомагає саме тоді, коли її пропускають через себе, заповнюючи музикою свої думки та свідомість.

Грайте

Почуватися краще людині допомагають не лише певні мелодії, але й певні інструменти: Доведено, що арфа гармонійно впливає на роботу серця і здійснює ефективну дію на флегматиків. Барабан допомагає хворому серцю нормалізувати ритм та лікує кровотворну систему. Звуки скрипки лікують душу та допомагають у самопізнанні людині.Цей інструмент благотворно впливає на меланхоліків. Кларнет виведе вас з пригніченого стану. Орган гармонізує діяльність хребта та «наведе лад у голові». Піаніно нормалізує роботу щитовидної залози. Флейта очищує легені. Під впливом саксофону активізується сексуальна енергія людини.

Співайте!

Вчені стверджують, що спів теж може лікувати хвороби. У стародавньому Єгипті співом хору лікували безсоння. Сьогодні фахівці радять батькам ітей з заїканням, віддати їх на хор. Хоровий спів також допомагає тим, хто не вимовляє певні звуки. Загалом спів нормалізує фізичний стан людини. Під час цього процесу активно задіяний весь організм- активно б‘ється серце, дихають легені, виконуються рухові функції. Після 5 -10 хвилин власного співу покращується настрій, підвищуєтьсяактивність. Тож слухайте музику, грайте на музичних інструментах і співайте! Дихайте на повні груди і будьте здорові

/Files/photogallery/музика.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0