Корисні сайти для батьків дітей з особливим освітніми потребами

Український логопедичний сайт http://logopedia.com.ua
Сайт для батьків, які піклуються про мовленнєвий розвиток своєї дитини, та для логопедів. Містить інформацію про вікові особливості розвитку мовлення, мовленнєві порушення, методи їх подолання.

Defectolog.info: батькам і логопедам http://defectolog.info
Статті: норми розвитку мовлення дітей, вади мовлення і шляхи їх подолання. Контактна інформація логопедів.

"Логопедия по пятницам": довідкове бюро для батьків www.academy.edu.by/sites/logoped/bjuro.htm
Відомості про мовленнєві вади та їх корекцію для батьків.

Лого-Арт www.logoped.in.ua
Матеріали з діагностики та корекції вад мовлення, статті для батьків, описи дидактичних ігор.

Логопункт - сучасні методи корекції мовлення www.logopunkt.ru
Сайт призначений для логопедів, дефектологів, а також батьків. Представлені описи мовленнєвих вад і деяких способів їх корекції, матеріали про сучасні методи корекції мовлення, статті та публікації з питань логопедії. Пропонується комп'ютерна логопедична програми "Ігри для Тигри". Є дошка оголошень.
Сайт логопеда і дефектолога Ярош Тетяни Василівни (м.Київ) www.logoped.com.ua
На сайті розміщена корисна інформація для батьків дітей з вадами мовлення: короткі відомості про різні вади мовлення, поради логопеда.

Логопед: консультаційний центр www.logoped.info
Є коротка інформація про динаміку мовленнєвого розвитку дитини, про різні порушення мовлення. Сайт орієнтований на людей, які шукають логопеда у м. Москві.
Сайт про заїкуватість www.stuttering.ru/info/index.html
Основна мета проекту - забезпечення тих, хто заїкується, їх близьких, фахівців найбільш повною та достовірною інформацією про заїкуватість та методи її лікування. Можливість отримати консультацію. Форум і чат для тих, хто заїкується.

Заикание.ru www.zaikanie.ru
Сайт про заїкуватість та її лікування. Містить статті, відповіді на часті питання, інформацію про лікування заїкуватості та корекцію мовлення з використанням технології біологічного зворотного зв'язку "Демосфен"

"Книга победивших заикание" www.dictor.ru
Інформація про методи лікування заїкування, форум, блог.

Алалия.ру www.alalia.ru
На сайті зібрані матеріали про сенсорну алалію, особисті спостереження та описи автора (на основі роботи з сином). Для спілкування мам дітей із сенсорною алалією створений форум.
Информаційно-освітній портал про дислексію та для дислексиків www.dyslexia.ru
Сайт Центру корекції письма Тетяни Гогуадзе (м. Москва). Присвячений проблемам діагностики та корекції порушень писемного мовлення. Є словник основних понять і термінів, публікації з питань дисграфії та дислексії, інформація про нові книги та посібники, завдання для виконання дітьми.

Сайт про дисграфію www.disgraphik.narod.ru
Підбірка матеріалів про дисграфію, практичні поради з діагностики і корекції дисграфії.

Логопед.org - Ваш найближчий логопед www.logoped.org
Сайт орієнтований на батьків. Є словник логопедичних термінів, опис розвитку мовлення дитини в нормі та порушень мовлення. Можливість пошуку логопеда в різних регіонах Росії.
www.logoped.org/out.php?id=35 - опис розвитку мовлення дитини
www.logoped.org/out.php?id=18 - словник логопедичних термінів
"Болтунишка" www.boltun.spbinform.ru
Інформація для батьків про мовленнєві вади: профілактика, діагностика, корекція. Ігри, рекомендації, дидактичні матеріали, домашні логопедичні заняття, література. Можливість задати питання логопеду.

Логопед online www.logoped-online.ru
Інформація про вади мовлення, консультування on-line, статті.

Логопед-дефектолог Ірина Шептун www.defektolog.org.ua
Проводить заняття для дітей з аутизмом, затримкою розвитку мовлення, синдромом Дауна в Києві. Основна спеціалізація - ранній дитячий аутизм.
Громадська організація "Центр розвитку слабочуючих дітей" (м. Нова Каховка). http://corr.ks.ua/deaf.htm
Мета організації: соціально-педагогічна реабілітація дітей і юнацтва з вадами слуху та розвиток мовленнєвої діяльності дітей з соціально-незахищених сімей, популяризація інформації щодо вчасної перевірки слуху немовлят, інформаційна підтримка батьків.

Сурдопедагогіка http://surdopedagogika.com
Інформація про вади слуху, значення ранньої діагностики, засоби спілкування глухих, про сурдопедагогіку за кордоном.

Програма виховання та навчання глухих дітей дошкільного віку www.danyloff.narod.ru/prog/index.htm
Представлено повний текст програми для спеціальних дошкільних закладів "Виховання та навчання глухих дітей дошкільного віку"

Центр Леонгард www.leongard.org.ru
Інформація про Центр Леонгард з навчання та соціокультурної реабілітації глухих і слабочуючих дітей: принципи і зміст роботи, відгуки батьків і випускників, контактна інформація.

Київський центр реабілітації слуху та мовлення СУВАГ www.suvag.info

Країна глухих www.deafworld.ru
Мета проекту - інформаційна та юридична підтримка людей з вадами слуху, формування в них активної громадянської позиції, надання можливостей для спілкування, знайомства, обміну досвідом, допомога в отриманні освіти, реабілітації та ін. Розміщено корисну інформацію з медичних, соціальних, юридичних та інших питань. На сайті є розділ для батьків, який містить інформацію про особливості розвитку, виховання та навчання дитини з вадами слуху.

Глухі і слабочуючі діти: матеріали для батьків http://melen-svetlana.narod.ru
Матеріали з питань вад слуху, слухомовленнєвого розвитку, реабілітації, навчання; книги, комп'ютерні програми, публікації, форум.

Інтернет-журнал "Отоскоп" www.otoskop.ru
Інформація про порушення слуху, слухопротезування, навчання та виховання дітей з вадами слуху.

В Києві вийшло друге видання книжки глухого автора Лії Баннікової «По обе стороны стеклянной стены». Це історія про людину, що втратила слух и заново навчалась розмовляти. Роман відкриває світ глухих, допомогає зрозуміти їх світовідчуття та особливості спілкування мовою жестів. Замовити книжку для домашньої бібліотеки і прочитати про саму Л.Баннікову можна на сайті автора www.liabannikova.ru.
Аутизм www.autism.ru
На сайті представлені матеріали про діагностику та лікування аутизму, поради психолога, повнотекстові матеріали з проблем раннього дитячого аутизму.

Дитячий аутизм http://autist-ru.narod.ru
Сайт для батьків дітей з аутизмом. Містить інформацію про причини аутизму, методи лікування, навчання дітей з цим діагнозом. Є можливість публікації статей про аутизм всіма бажаючими.

"Сонячне коло": громадська асоціація підтримки осіб з аутизмом http://sunnycircle.ho.ua

Аутизм - хвороба ХХІ століття http://autist.narod.ru
На сайті представлена інформація для батьків дітей, що страждають на аутизм: тексти законодавчих актів, статті з російської та зарубіжної преси, бібліотека аутизму, програми, методики, відомості про медикаментозне лікування, адреси закладів, де можуть надати реальну допомогу.

Логопед-дефектолог Ірина Шептун www.defektolog.org.ua
Проводить заняття для дітей з аутизмом, затримкою розвитку мовлення, синдромом Дауна в Києві. Основна спеціалізація - ранній дитячий аутизм.

Аутизм http://autism.com.ua
На сайті розміщено інформацію з питань діагностики і терапії аутизму, є невелика бібліотека, відомості про центри корекції та розвитку, навчальні заклади та інші організації, що надають допомогу аутичним дітям (в основному, Україна).

Аутизм: шлях до одужання www.autismwebsite.ru
Інформація про сучасні методики лікування та навчання дітей при аутизмі та інших неврологічних розладах. Статті, форум.

Аутизм в Україні www.autism.in.ua
Інформація про аутизм, діагностику, терапію, соціальну реабілітацію людей з аутизмом, про організації, що надають допомогу дітям з аутизмом в Україні.

Синдром Аспергера www.aspergers.ru
«Свет Жизни». Центр допомоги незрячим дітям і їх батькам http://lol.in.ua/index.htm
Рекомендації для батьків дітей с глибокими порушеннями зору.

"Мой ребенок" mojrebenok.narod.ru
Сайт для бітьків дітей з вадами зору: література, інформація, тактильні книги та ігри для дітей з вадами зору, корисні посилання.

Батькам дітей з вадами зору www.vos.org.ru/text_ver/rgbs/tems/ob010314.htm
Практичні поради для тих, хто виховує дітей з важкими вадами зору.

Ігри для незрячих дітей www.blindchild.narod.ru
Ілюстровані матеріали з навчання та виховання незрячих дітей: методика, практичні поради.
Персональний сайт Олексія Любімова - тифлопедагога, психолога, інструктора з орієнтування та мобільності http://lyubimov.su
Інформація про засоби реабілітації людей з вадами зору, про культурне і наукове життя, діяльність і творчість інвалідів по зору.
Кiлькiсть переглядiв: 0